Mała kuchnia na jednej ścianie - Aranżacje

Mała kuchnia na jednej ścianie – Aranżacje

| 0 Komentarzy

Jeszcze do niedawna aneksy kuchenne były spotykane jedynie w małych wnętrzach. Dzisiaj zabudowę kuchni na jednej ścianie spotykamy również w dużych pomieszczeniach. Nic dziwnego, bowiem jednorzędowa zabudowa to bardzo popularny trend.

Zabudowa tylko jednej ściany kuchni to prosty i praktyczny układ. Wszystkie szafki i urządzenia AGD znajdują się w jednym ciągu. Jeśli ściana jest odpowiednio długa, z pomieszczeniem wszystkich sprzętów nie będzie problemu, a dodatkowo zostanie sporo szafek. Jeśli nasza ściana nie jest zbyt długa, warto rozważyć wysoką zabudowę szafek górnych, aby odzyskać trochę utraconej przestrzeni.

Zobacz temat: Sposoby na górną zabudowę kuchni

W kuchni otwartej

Aneks kuchenny to doskonałe rozwiązanie do wnętrz, w których kuchnia jest połączona z salonem. W otwartej strefie dziennej, kuchnia powinna stać się spójnym elementem całości. Meble powinny więc nawiązywać do stylu salonu, jak również pełnić funkcję reprezentacyjną. Przestrzeń pomiędzy kuchnią, a salonem można rozdzielić na wiele sposobów lub pozostawić ją zupełnie pustą.

Zobacz temat: Jak oddzielić kuchnię od salonu?
Zobacz temat: Kuchnia otwarta na salon – wady i zalety

W kuchni zamkniętej

Zabudowa kuchenna na jednej ścianie nie jest rozwiązaniem jedynie dla kuchni otwartych. Idealnie sprawdzi się również w niewielkich pomieszczeniach, w których trudno o inny rodzaj zabudowy. Wolną przestrzeń możemy np. wykorzystać na miejsce do spożywania posiłków.

Zobacz temat: Jak urządzić małą kuchnię? Aranżacja małej kuchni

Najważniejsza jest funkcjonalność

Zasadą, którą należy kierować się podczas aranżacji kuchni na jednej ścianie, jest zasada linii technologicznej. Oznacza to, że wszystkie urządzenia powinniśmy tak rozplanować, aby praca w kuchni była szybka i wygodna. Na początku stawiamy więc lodówkę. Dalej zostawiamy nieco blatu roboczego, a za nim umieszczamy zlewozmywak, znowu blat roboczy, a następnie płytę grzejną. Takie rozmieszczenie pozwoli nam na wygodne przygotowywanie posiłku i gotowanie, bez zbędnego chodzenia.

Zobacz temat: Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Kuchnia Magnolia
Nowoczesna kuchnia z folii MDF
Nowoczesna kuchnia z folii MDF

Zobacz również:

Kuchnia w kształcie litery L
Kuchnia w kształcie litery U – Aranżacje

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)