Kuchnia w stylu skandynawskim - Jak ją urządzić

Kuchnia w stylu skandynawskim – Jak ją urządzić?

| 0 Komentarzy

W ostatnim czasie, bardzo popularny stał się styl skandynawski. Wnętrza, które są urządzone zgodnie z jego zasadami, prezentują się niezwykle minimalistycznie, jasno i ciepło. Meble są proste, a całość uatrakcyjniają ciekawe dekoracje. Kuchnia w stylu skandynawskim również wpisuje się w ten trend. W jaki sposób ją urządzić?

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Bardzo często kolorem dominującym w stylu skandynawskim jest biały, dlatego ważne jest wykorzystanie frontów meblowych w białym kolorze. Urządzając kuchnię skandynawską, trzeba także pamiętać o elementach dekoracyjnych z drewna, kamieni, lnu czy bawełny. Oprócz bieli, można także zdecydować się na błękity i szarości.

W kuchni skandynawskiej, bardzo ważnym elementem wystroju są okna. Warto je odpowiednio udekorować np. jasnymi roletami, czy drewnianymi żaluzjami. Raczej nie wskazane jest wykorzystywanie firanek i zasłon. Duża uwagę trzeba także poświęcić meblom. Jak wspomniano wcześniej, powinny być one wykonane z drewna pomalowanego na biało. Dzięki temu, pomieszczenie nie tylko będzie wyglądało pięknie, ale także można je optycznie powiększyć.

kuchnia styl skandynawski

O czym nie można zapomnieć urządzając kuchnię w stylu skandynawskim?

Projektując kuchnię w stylu skandynawskim, trzeba także zadbać o odpowiedni wystrój ścian. Najlepszym rozwiązaniem jest pomalowanie ich na biało, lub wykorzystanie kolorów takich jak wrzos, ecru, błękit, róż. Wiele osób obawia się jasnych kolorów w kuchni, ponieważ nie chcą oni, żeby kolor pożółknął lub poszarzał z powodu gotowania. Jednak na rynku jest dostępne wiele farb, które są przeznaczone specjalne do trudniejszych warunków. W styl skandynawski, świetnie wpasują się kraty oraz paski. Dobrze będą się także prezentowały, odpowiednio wkomponowane motywy kwiatowe. Warto też zdecydować się na drewnianą podłogę. Mimo użycia jasnych barw i minimalnych dekoracji, wnętrze z pewnością nie okaże się nudne! Dobrym pomysłem, jest także wykorzystanie kilku elementów, które są wykonane ręcznie.




Cechy stylu skandynawskiego

Styl skandynawski przede wszystkim charakteryzuje się duża prostotą, zarówno jeżeli chodzi o wybór kolorystyczny jak i o meble. Nie używa się zbyt dużo różnych kształtów i form. Dominują jasne i naturalne barwy i naturalne materiały. Aby było ciekawie, warto zdecydować się na jakiś jeden ciemniejszy akcent, który przełamie biel i nada pomieszczeniom charakteru.

Bardzo ważne jest to, że każdy element który znajduje się w skandynawskim wnętrzu, ma jakieś konkretne przeznaczenie. Nic nie jest zastosowane bez głębszego sensu. Meble, sprzęty kuchenne i wszelkie dodatki, mają pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Warto zdecydować się na zamówienie kuchni na wymiar, aby wszystko dokładnie dopasować do możliwości i przestrzeni. Perfekcyjna, funkcjonalna i przejrzysta kuchnia to marzenie każdej pani domu!

kuchnie w stylu skandynawskim

Zalety stylu skandynawskiego

Styl skandynawski jest bardzo efektowny i ciekawy. Warto się na niego zdecydować, ponieważ jasna i naturalna kolorystyka uspokaja i optycznie powiększa pomieszczenie, a minimalistyczny styl dodaje uczucia lekkości i czystości. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów jak np. drewno, len czy kamień, z pewnością każdy będzie się dobrze czuł przebywając w pomieszczeniu. Styl skandynawski, jest także bardzo przyjazny, świeży i funkcjonalny. Dużą zaletą jest jego niesamowita harmonia.

styl skandynawski w kuchni
meble kuchenne w stylu skandynawskim

Urządzając nową kuchnię, warto zdecydować się na wykorzystanie stylu skandynawskiego. Jest on unikalny i popularny na całym świecie. Projektując pomieszczenie skandynawskie, wcale nie potrzeba dużego nakładu pracy.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)