Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Kuchnia w kształcie litery L

| 0 Komentarzy

Zabudowa kuchni na kształt litery „L” to rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu. Przedstawiamy zalety i przykłady takiej zabudowy.

Kuchnia w kształcie litery „L” to najczęściej stosowana zabudowa kuchenna w polskich domach i mieszkaniach. Nic dziwnego, bowiem jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w kuchniach małych, dużych, otwartych i zamkniętych. Taka zabudowa szczególnie sprawdza się w małych pomieszczeniach, dlatego jest to układ tak często spotykany w mieszkaniach blokowych.

Idealna układ dla małej kuchni

W przypadku małych kuchni, zabudowa mebli na kształt litery „U” byłaby zbyt przytłaczająca. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zabudowa kuchni w kształcie Litery „L”. Podłużne i wąskie pomieszczenie nadaje się do tego idealnie. Jeśli natomiast nasza kuchnia nie jest bardzo wąska, możemy na wolnej ścianie umieścić niewielki stolik do spożywania posiłków.

Odpowiednia ergonomia

Kolejną zaletą kuchni na planie litery „L” jest jej wysoka funkcjonalność. Długa zabudowa pozwala na umieszczenie obok siebie wszystkich, kolejnych stref kuchennych. Umieszczając na jednym krańcu kuchni lodówkę, za nią zlew i blat roboczy, a następnie piekarnik z płytą grzewczą, uzyskamy idealny rozkład urządzeń do komfortowej pracy w kuchni. Dzięki temu, nie będziemy niepotrzebnie krzątać się po kuchni, a wszystkie potrzebne przybory, będą zawsze pod ręką.

Funkcjonalny narożnik

Kluczowym elementem kuchni w kształcie litery „L” jest narożnik. Aby nasza kuchnia była w pełni funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu, narożnik musi być dobrze wykorzystany. Zwykłe półki zdecydowanie się tu nie sprawdzą. Sięganie daleko, w głąb narożnika, nie należy do czynności łatwych i przyjemnych. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie jednego z nowoczesnych systemów narożnych. Może to być półka obrotowa lub któryś z zaawansowanych systemów, takich jak Le Mans czy Magic Corner.

System Narożny Le Mans

System Narożny Le Mans

System Narożny Magic Corner

System Narożny Magic Corner

Podsumowanie

Dobrze zaplanowana zabudowa w kształcie litery „L” sprawi, że nawet mała kuchnia stanie się w pełni wygodna i funkcjonalna, a praca i przebywanie w takim pomieszczeniu będzie czystą przyjemnością.

Więcej zdjęć kuchni można obejrzeć w naszej galerii realizacji, do której serdecznie zapraszamy.

Kuchnia w kształcie litery L biała
Drewniana Kuchnia w kształcie litery L
Nieduża Kuchnia w kształcie litery L
Nieduża Kuchnia w kształcie litery L

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)