kuchnia w czerni i bieli

Kuchnia w czerni i bieli

| 0 Komentarzy

Czerń i biel to klasyczne barwy w aranżacji wnętrz, które tylko pozornie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Połączenie tych dwóch kontrastowych kolorów sprawia, że wnętrze nabiera eleganckiego i stylowego charakteru.

Czerń i biel to bardzo charakterystyczne barwy, które doskonale wyglądają w uporządkowanych i prostych wnętrzach. Ich zestawienie jest podstawą nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji, które sprawdza się zwłaszcza w kuchni. Aby końcowy efekt był przyjemny dla oka, takie połączenie musi być jednak dobrze przemyślane i zaplanowane.

biała kuchnia z wyspą

Czarna z białym czy biała z czarnym?

W kuchni czarno-białej najlepiej postawić na fronty w połysku, gdyż dzięki właściwości odbijania światła, optycznie powiększają pomieszczenie. Z kolei fronty matowe, zwłaszcza czarne, dają efekt odwrotny. Jeśli nasza kuchnia nie jest zbyt duża, wybierzmy białe fronty oraz czarne akcenty, takie jak blaty, cokoły, czy np. sprzęty AGD. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej kuchni, z powodzeniem możemy pozwolić sobie na zdecydowanie więcej czerni.

kuchnia w czerni i bieli

Dodatki

Dodatki w kuchni czarno-białej mogą być dopełnieniem czerni i bieli, dodatkowym akcentem, który doda wnętrzu równowagi i harmonii. Jeśli w naszej kuchni dominuje biel, dobierzmy dodatki w kolorze czarnym.

W przypadku czarno-białych kuchni możemy z powodzeniem wykorzystać także dodatkowy kolor, który ożywi nam monochromatyczne wnętrze. Dodatki nadają się do tego celu idealnie. Oczywiście nie powinniśmy przesadzać z ilością kolorów. Jeden zdecydowanie wystarczy. Srebrne i chromowe dodatki oraz sprzęty AGD, również świetnie będą się w takiej kuchni prezentować.

czarne dodatki w kuchni
kuchnia czarno biała
kuchnia biało czarna

Więcej zdjęć nowoczesnych kuchni i kuchni klasycznych.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)