Szara kuchnia czyli modna kuchnia z szarymi frontami

Szara kuchnia czyli modna kuchnia z szarymi frontami

| 0 Komentarzy

Szara kuchnia to szybko rosnący trend, który może zagrozić aktualnej dominacji białych kuchni. Szarość w kuchni daje ogromne możliwości aranżacji, doboru dodatków, nietypowych połączeń kolorystycznych, które sprawdzą się zarówno w kuchni klasycznej, jak i nowoczesnej. Co sprawdzi się w szarej kuchni i jak ją urządzić?

Szara kuchnia – największy trend sezonu?

Szara klasyczna lub nowoczesna kuchnia to obecnie jeden z największych trendów sezonu. Matowe lub połyskujące w odcieniach szarości fronty, to jeden z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz, w tym również w kuchni. Kolor ten został doceniony ze względu na wielowymiarowość jego interpretacji. Szara kuchnia wpasowuje się niemalże w każdy styl, począwszy od chłodnego minimalistycznego stylu, chłodnego lub swojskiego stylu skandynawskiego, a nawet do luksusowego wnętrza w stylu glamour. Neutralność koloru, który niemalże komponuje się, ze wszystkimi barwami sprawia, że za pomocą jedynie prostych dodatków jesteśmy w stanie zupełnie odmienić styl i charakter naszej kuchni. Kolor szary to odcień praktyczny i ponad czasowy, który symbolizuje poprawę komunikacji międzyludzkiej, solidność i perfekcjonizm.

Dlatego też szara kuchnia to doskonały wybór zarówno dla tych, którzy rzadko zmieniają wystrój wnętrz i chcąc mieć modną kuchnię na lata. Co więcej, szary odcień kuchni to także świetna opcja dla osób, które ciągle lubią coś zmieniać, bawiąc się w ciągłe zmiany i aranżacje swojej przestrzeni.

Jaki blat do szarej kuchni?

Oprócz koloru, kształtu i faktury frontów kuchni, bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiedniego blatu. To właśnie on nada naszej kuchni pożądany charakter i niepowtarzalny styl. Bardzo ważny jest nie tylko jego kolor, ale też grubość i kształt. Niemniej jednak najważniejsze przy wyborze blatu jest materiał z jakiego zostanie on wykonany.

Szara kuchnia z drewnianym blatem

Szara kuchnia z drewnem to wspaniałe połączenie, bardzo często stosowane w stylach minimalistycznych i skandynawskich. Takie połączenie faktur i kolorów nadaje wyrazu, sprawiając, że każde wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Drewno i odcienie szarości to doskonałe połączenie dwóch przeciwieństw. Wybrany odcień szarości niezależnie od tego czy jest w chłodnym typie czy ciepłym doskonale komponuje się z ciepłym i jednocześnie surowym wyglądem drewna. Z kolei drewniany kuchenny blat dodatkowo podbija kolor szarych frontów, wydobywając z nich niepowtarzalność koloru i styl.

Szara kuchnia z czarnym blatem

Doskonałym połączeniem z szarymi frontami kuchni jest czarny blat. Nie tylko wpasowuje się kolorystycznie, bazując na dwóch spokrewnionych ze sobą kolorach. Czarny blat w szarej kuchni doskonale podbija głębię obu kolorów. Nadaje wnętrzu nieco surowy, zdystansowany, z nutą surowości i perfekcjonizmu styl. To doskonałe połączenie dla tych, którzy nie zamierzają ocieplać na siłę swojej przestrzeni. Wręcz przeciwnie, pragną podkreślić niepowtarzalną i niecodzienną surowość i dystans. Czarny blat jako połączenie z szarą kuchnią to doskonały wybór, który wpisze się w klasyczną, ciepłą aranżację szarej kuchni, jak również w nowoczesny i minimalistyczny styl.

Jak urządzić kuchnię w szarym kolorze?

„Szara kuchnia, ale jakie dodatki?” To najczęściej pojawiające się pytanie podczas wyboru kuchni w tym niecodziennym kolorze. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: Każde. Odcień szarej kuchni dzięki swojej neutralnej barwie daje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Kolor ten wpasowuje się w niemalże każdy styl i pasuje do każdego pomieszczenia. Wybór dodatków zależy więc wyłącznie od nas, naszego poczucia estetyki i gustu. Szara kuchnia wcale nie musi być nudna! To właśnie dodatki czynią z niej kuchnię wyjątkową, nadając jej unikalnego stylu. Za pomocą odpowiednich dodatkowych elementów, można z szarej kuchni uczynić zarówno kuchnię nowoczesną, kuchnię klasyczną (kuchnię w stylu retro, kuchnię w tylu vintage), a także równie popularną kuchnię skandynawską.

Najczęściej wykorzystywanymi dodatkami w szarej kuchni są nowoczesne elementy chromu i stali, beli, kamienia oraz drewna. Są to opcje bardzo bezpieczne, pasujące zarówno do nowoczesnej szarej kuchni jak i tej klasycznej. Jeśli chcemy nadać szarej kuchni wyrazistości, nuty energii i ekstrawagancji, to warto postawić wtedy na mocne akcenty w kolorze. Doskonale w szarej kuchni będą się komponować dodatki w kolorze czerwonym, żółtym, zielonym czy niebieskim. Świetnym rozwiązaniem dla wielbicieli minimalizmu jest monokolor, gdzie zarówno dodatki jak i cała kuchnia są w jednym i tym samym kolorze lub bardzo zbliżonych do siebie odcieniach szarości.

szara kuchnia nowoczesna

Więcej zdjęć kuchni w naszej galerii realizacji.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)