białe meble kuchenne

Białe meble kuchenne – czyli biel w kuchni

| 0 Komentarzy

Najchętniej wybieranym kolorem w aranżacji kuchni, jest od wielu lat kolor biały. Jego popularność wynika z uniwersalnego charakteru tej barwy. Jeśli chcemy aby nasza kuchnia była modna i ponadczasowa, wybierzmy białe meble kuchenne.

Biały kolor sprawdzi się w każdej kuchni i to nie tylko na ścianach, ale również jako wybarwienie mebli i urządzeń AGD. Rozwiązanie to nada pomieszczeniu lekkości i świeżości, a dodatkowo optycznie je powiększy.

Różne oblicza białej kuchni

Białe meble są ponadczasowe i pasują do kuchni urządzonych w każdym stylu. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach, które zawsze wyglądają lekko i efektownie.

Biel i drewno

Jeśli obawiamy się, że białe meble będą wyglądać zbyt sterylnie i surowo, możemy je ocieplić za pomocą elementów drewnianych. Połączenie w kuchni bieli i drewna nada jej spokojnego i ciepłego charakteru. Zestawienie to sprawdzi się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach, a ostateczny efekt będzie zależał od rodzaju i barwy drewna jakie wybierzemy. Szczególnie ciekawie wyglądają drewniane blaty lub podłogi w zestawieniu z białymi meblami. Dobrym pomysłem będzie również wykonanie widocznych boków szafek z drewna i białych frontów w połysku.

Drewno i Biel w kuchni
Drewniane blaty i cokoły nadają białej kuchni cieplejszego charakteru – Więcej informacji i zdjęć tej kuchni
Drewno i Biel w kuchni
Kuchnia z lakierowanymi frontami i frezowanymi uchwytami – Więcej informacji i zdjęć tej kuchni

Kolorowe dodatki

Decydując się na białe meble, mamy pełną swobodę w wyborze dodatków. Biel bowiem doskonale łączy się z każdą inną barwą. Dzięki temu możemy zmienić charakter i styl naszej kuchni, poprzez wymianę dodatków i dekoracji na inny kolor.

Idealna do małych mieszkań

Białe kuchnie zawsze wyglądają lekko i przestronnie, dlatego doskonale sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń. Biel sprawdzi się również w kuchniach otwartych na salon, ponieważ pozwala na bardzo dużą dowolność aranżacji tego pomieszczenia.

Mała biała kuchnia
Biała kuchnia wygląda dobrze nawet w małych pomieszczeniach – Więcej informacji i zdjęć tej kuchni

Praktyczna strona białych mebli

Wbrew pozorom białe meble brudzą się tak samo, jak wszystkie inne. Choć ślady tłuszczu lub przebarwienia mogą być bardziej widoczne, to zdecydowanie mniej zauważalne będą kurz i odciski palców, tak uciążliwe na frontach ciemnych.

Podsumowanie

Biel to uniwersalny i ponadczasowy kolor, który szybko się nie nudzi. Kuchnie urządzone w bieli przez długi czas będą cieszyć oko, a wystarczy zmiana koloru dodatków, aby całkowicie odmienić jej charakter.

Biała kuchnia klasyczna
Biała kuchnia klasyczna
Biała kuchnia z wyspą
blokowa kuchnia zamknięta
nowoczesna Kuchnia otwarta na salon
biała kuchnia Kuchnia drewniana

Więcej zdjęć białych kuchni można obejrzeć w naszej galerii realizacji, do której serdecznie zapraszamy.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)