Otwarta kuchnia z barem

Otwarta kuchnia z barem

Kuchnia w kształcie litery "U" z dodatkowym barem, oddzielającym przestrzeń kuchenną od pozostałej przestrzeni dziennej. Kuchnia jest półotwarta, co oznacza, że zrezygnowano w niej z jednej ściany i w tym przypadku zastąpiono barem. W kuchni zastosowano zabudowę słupkową oraz wysoką zabudowę górną i zrezygnowano z tradycyjnych uchwytów.


Słupkowa zabudowa w kuchni

Zabudowa słupkowa

Jedna ściana kuchni jest całkowicie zabudowana, co pozwoliło na zabudowę urządzeń AGD i wykorzystanie funkcjonalnych szafek na zapasy. Znaczna liczba szafek w kuchni umożliwia wygodne przechowywanie bardzo dużej ilości przedmiotów.

Zobacz na blogu: Szafki Typu Cargo - Zapasy w Kuchni
oraz 9 sposobów na wygodne przechowywanie w kuchni

Słupkowa zabudowa w kuchni

Kuchnia bez uchwytów

W dolnych szafkach zastosowano lakierowane fronty z frezowanym uchwytem, natomiast w górnych - uchwyty zostały całkowicie wyeliminowane. Górne szafki są otwierane za pomocą systemów Aventos i Tip-On.

Zobacz na blogu: Rodzaje uchwytów do kuchni

Słupkowa zabudowa w kuchni

Wysoka zabudowa

Sposobów na wykorzystanie ściany w kuchni jest wiele. Klasyczne szafki górne mogą zostać podwyższone aż do sufitu, co pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń magazynową.

Zobacz na blogu: Sposoby na górną zabudowę kuchni

Słupkowa zabudowa w kuchni

Sprzęt AGD w zabudowie

Charakterystyczną cechą nowoczesnych kuchni jest zabudowa wszystkich urządzeń AGD.

Zobacz katalog sprzętu AGD

Zobacz na blogu: Zmywarka w kuchni - Potrzebna czy nie?

Wpuszczane uchwyty

Użyteczny bar

W otwartej kuchni bar pełni podwójną rolę. Z jednej strony posiada tradycyjne szafki, natomiast z drugiej zaplanowano przestrzeń na krzesła barowe (hokery).

Bar optycznie oddziela kuchnię od pozostałej części domu lub mieszkania, a dodatkowo zapewnia wygodne miejsce na szybki posiłek lub kawę i rozmowę z osobą pracującą w kuchni.

Zobacz inne kuchnie z barem

Żaluzja do szafek

Szkło Lacobel

Lacobel to ciekawa i efektowna alternatywa dla tradycyjnych płytek w kuchni. Szkło odbija światło, co optycznie powiększa i rozświetla pomieszczenie, a sama szyba jest bardzo łatwa w czyszczeniu.

Zobacz dostępne kolory szkła Lacobel

Zobacz na blogu: Panele szklane w kuchni

Żaluzja do szafek

Żaluzja

Żaluzja jest elementem dekoracyjnym, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjne drzwiczki. Dostępne kolory to m.in. biały, aluminiowy i czarny.

Zobacz również

Zachęcamy do obejrzenia pozostałych galerii zdjęć. Znajdują się w nich zarówno duże kuchnie drewniane, jak również typowe kuchnie blokowe. Mamy nadzieję, że nasze realizacje przyniosą inspirację do stworzenia własnej, wymarzonej kuchni.