Systemy otwierania szafek kuchennych

Podnośniki frontów do górnych szafek

Aventos firmy Blum to system podnośników frontów, który zapewnia wysoki komfort ruchu w obszarze szafek górnych. Nawet szerokie fronty można otworzyć bez wysiłku. Front otwiera się bez trudu, zatrzymuje się w żądanej pozycji i zamyka się cicho i delikatnie.


Aventos HK

Korzyści dla użytkownika

Systemy Aventos to wysoki komfort użytkowania, który w szczególności gwarantuje:

  • otwieranie frontów bez wysiłku,
  • możliwość zatrzymania frontu w każdej pozycji otwarcia,
  • ciche i delikatne zamykanie,
  • łatwy dostęp do wnętrza szafki,
  • niezawodność, czyli długi okres użytkowania,
  • harmonijne wzornictwo (zaślepki mogą być szare lub białe, pasujące do korpusów szafek).

Systemy Aventos występują w kilku modelach, omówionych poniżej.

Aventos HK

Aventos HK

W przypadku Aventos HK jednoczęściowy front otwiera się do góry. To rozwiązanie przeznaczone jest do szafek górnych o niewielkiej wysokości, np. pojedynczej klapy lub szafki nad lodówką.

Aventos HK

Aventos HKS

Idealne rozwiązanie do małych szafek górnych, takich jak zabudowa wnęki ponad szafą na zapasy lub lodówką. Podnośnik doskonale wpasowuje się do bardzo małych mebli.

Aventos HF

Aventos HF

W Aventos HF dwuczęściowy front składa się podczas otwierania w połowie swojej wysokości. Podnośnik do frontów uchylno-składanych jest idealny do wysokich szafek górnych, ponieważ uchwyt pozostaje dostępny w każdej pozycji otwarcia frontu. System Aventos HF można stosować do frontów o różnej wysokości.

Aventos HL

Aventos HL

W przypadku Aventos HL jednoczęściowy front jest podnoszony równolegle do góry. Podnośnik do frontu ponad korpusem jest idealny do wysokich szaf i szafek górnych, nad którymi znajdują się jeszcze inne fronty.

Aventos HS

Aventos HS

W systemie Aventos HS front nachodzi na korpus. Podnośnik do frontu uchylno-nachodzącego sprawdza się w przypadku dużych, jednoczęściowych frontów.

Zobacz systemy Aventos w akcji