Kuchnia w kształcie litery U

Kuchnia w kształcie litery U

| 0 Komentarzy

Kuchnia w kształcie litery U jest jedną z najczęściej wykorzystywanych w aranżacji kuchni. Nic dziwnego, w końcu taki sposób zabudowy jest uniwersalny, ustawny, wygodny i całkowicie zagospodarowuje każdą potrzebną przestrzeń. Jak wygląda kuchnia w kształcie litery U? Jak zaaranżować taką kuchnię?

Kuchnia w literę „U”

Jak wygląda kuchnia w kształcie litery U?

Kuchnia w kształcie U to przede wszystkim jedna z najbardziej funkcjonalnych i ergonomicznych typów kuchni. Kuchnia w tym kształcie to nic innego jak równoległe rzędy szafek, które łączą się prostopadle z rzędem środkowych (zazwyczaj krótszym). Jej charakterystyczny układ w kształcie litery U w pełni wykorzystuje każdą możliwą do zagospodarowania przestrzeń pomieszczenia. Kuchnia w literę U pozwala nie tylko na możliwość tworzenia dużej ilości potrzebnych szafek czy dwóch funkcjonalnych, koniecznych do codziennej pracy narożników. Taki rodzaj kuchni zapewnia nam swobodną komunikację, (a co za tym idzie ergonomię podczas pracy) i jednocześnie bliskość wszystkich stref w kuchni.

Dla kogo kuchnia w kształcie litery U?

Kuchnia w kształt litery U to przede wszystkim doskonała propozycja dla tych, którzy muszą lub po prostu lubią praktycznie zagospodarowaną przestrzeń i płaszczyznę pracy. Tego typu kuchnia doskonale się sprawdzi zarówno w dużych i otwartych na salon (może ona stanowić reprezentacyjną formę), jak i tych mniejszych, wydawać by się mogło problematycznych i nieustawnych pomieszczeniach. Polecana jest więc wszystkim tym, którzy cenią sobie komfort i codzienną bliskość stref pracy w kuchni oraz tym, którym podoba się sam wygląd tego rodzaju kuchni.

Jak zaaranżować kuchnię w literę U?

Przemyślana aranżacja kuchni w kształcie litery U nie tylko tworzy przemyślane rozwiązania do stworzenia odpowiedniej ilości miejsc na przechowywanie oraz wiele licznych powierzchni roboczych. Projektując taką kuchnię można też doskonale nadać wyrazu i stylu pomieszczeniu, czyniąc kuchnię nie tylko praktyczną, ale i reprezentacyjną. Dzięki tak dużej dostępnej przestrzeni kuchennej jesteśmy wstanie za jej pomocą stworzyć ciekawe i wyjątkowe wnętrze.

Niezwykle popularnym zabiegiem w kuchniach na kształt litery U jest umieszczenie zlewu bezpośrednio pod oknem. Aby zachować wtedy właściwą ergonomię warto postawić lodówkę i kuchenkę w bocznych rzędach szafek. Należy pamiętać jednak, by w takiej sytuacji oddzielić te urządzenia blatem roboczym. Jeśli kuchnia jest zbyt mała to warto zrezygnować z części ciężkich szafek, górnych, które przy bardzo małej przestrzeni wydadzą się toporne.

Jeśli kuchnia znajduje się w połączeniu z salonem, można zastosować ciąg szafek, które możemy wykorzystać w celu stworzenia barku. Po zewnętrznej stronie wystarczy dodać ozdobne krzesła lub hokery. Można też postawić w poprzek stół lub zastosować wyspę kuchenną w zabudowie, która przepięknie prezentuje się w dużych kuchniach. To doskonały akcent, który umożliwia powiększenie przestrzeni roboczej. Nadaje ciekawego i luksusowego wyglądu.

Biała kuchnia klasyczna z barem
Nowoczesna biała kuchnia
Stylowa kuchnia drewniana
Mała kuchnia otwarta na salon
Mała kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)