dodatki do kuchni otwartej

Jak dobrać dodatki do kuchni otwartej na salon?

| 0 Komentarzy

Wszyscy chcemy, aby nasze domy były piękne i funkcjonalne. Zależy nam na wnętrzu urządzonym w dobrym stylu, dlatego wiele uwagi poświęcamy aranżacji i dobrze wiemy jak dużą rolę odgrywają detale. Szczegóły podkreślają unikalny charakter mieszkania i nadają mu indywidualnego charakteru. Jak dobrać dodatki do kuchni, aby tworzyła ona razem z pokojem dziennym spójną całość?

Aranżacyjne pomysły, które sprawdzą się w Twojej kuchni

W mniejszym lub większym stopniu zawsze sugerujemy się trendami. To cenna wskazówka, ale lepiej znaleźć własny styl. Wiele osób wybiera ponadczasowe rozwiązania, które nie wychodzą z mody i zawsze są na czasie. Kuchnia i salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Warto więc wykorzystać w pełni potencjał tej przestrzeni dbając o jej praktyczność i estetykę. Bardzo intrygująco mogą wyglądać ozdobne uchwyty. Dostępne są zarówno te o prostym, minimalistycznym designie, jak i modele bardziej biżuteryjne i eleganckie. Trzeba tu pamiętać o umiarze i proporcjach, żeby nie przesadzić z ilością połyskujących struktur, ponieważ można wtedy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego.

Praktycznym dodatkiem mogą być również fotografie, które nadadzą ścianom charakteru. Niezależnie od upodobań, na pewno znajdziemy to, co trafnie wpisze się w nasz gust. Dla wielu osób kuchnia jest miejscem, w którym można wyeksponować ważne przedmioty. To często wyraz naszych pasji i zainteresowań.

Rośliny

Centralnym punktem salonu i kuchni na ogół są stół i krzesła, więc warto zadbać o to, aby zawsze prezentowały się efektownie. By dopełnić całości, idealnie sprawdzą się tu kwiaty w wazonie lub oryginalna roślina doniczkowa. Rośliny nie tylko upiększają wnętrze, ale również produkują dla nas tlen. Trudno nam sobie wyobrazić, żeby mogło ich zabraknąć. Niektóre rodzaje w ogóle nie są kłopotliwe w pielęgnacji, więc będą ozdobą, która nie wymaga od nas zaangażowania i atencji.

Domowe tekstylia – pomysły i inspiracje

Ważnym etapem podczas urządzania kuchni i salonu jest dobór tekstyliów. Firany, rolety czy zasłony powinny dobrze się ze sobą komponować. Neutralna kolorystyka sprawdza się praktycznie zawsze. Chcemy pamiętać, aby te elementy wystroju dobrze pasowały do salonowej sofy czy narożnika. Strefa relaksu w pokoju dziennym to ważne miejsce, w którym każdy domownik chętnie spędza czas. Kiedy umiejętnie dobierzemy kolory i stylistykę, całość jeszcze bardziej będzie zachęcała do odprężającego relaksu. Wybierając oświetlenie do kuchni również sugerujemy się tym, czy będzie ono dobrze pasowało do tego w salonie.

Kiedy traktujemy kuchnię i salon jako jedność, mamy większe szanse na aranżacyjne powodzenie. Zasłony lub rolety w kuchni mogą nawiązywać do poduch dekoracyjnych na kanapie w salonie. Bardzo intrygująco wygląda zestawienie żywych barw z ponadczasowymi strukturami np. intensywny żółty odcień świetnie komponuje się z drewnem. Podobnie butelkowa zieleń czy purpura wymagają stonowanego sojusznika w postaci bieli, beżu czy szarości.

Pewną wskazówką i podpowiedzią mogą być dla nas zrealizowane projekty wnętrz, które znajdziemy w sieci. Takie fotografie to dobre źródło inspiracji. Dzięki temu będziemy pewni swoich oczekiwań. Kuchnia to przede wszystkim miejsce, w którym sporo się dzieje. Przygotowujemy tu posiłki, parzymy kawę, herbatę. Powinna więc być przestrzenią bezpieczną dla wszystkich domowników. Umiejętnie dobrane dodatki zachęcają do spędzania czasu w kuchni i dają poczucie przytulności. Zadbaj więc o każdy szczegół i ciesz się wnętrzem urządzonym ze smakiem.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)