Warning: include(include/top.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/15-zalet-kuchni-na-wymiar.html on line 1

Warning: include(include/top.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/15-zalet-kuchni-na-wymiar.html on line 1

Warning: include(): Failed opening 'include/top.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /blog/15-zalet-kuchni-na-wymiar.html on line 1
15 zalet kuchni na wymiar - Meble Kuchenne na Wymiar
Warning: include(include/menu.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/15-zalet-kuchni-na-wymiar.html on line 19

Warning: include(include/menu.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/15-zalet-kuchni-na-wymiar.html on line 19

Warning: include(): Failed opening 'include/menu.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /blog/15-zalet-kuchni-na-wymiar.html on line 19

15 zalet kuchni na wymiar

15 zalet kuchni na wymiar

Meble kuchenne na wymiar, choć zazwyczaj droższe od gotowych mebli sklepowych, oferują zdecydowanie więcej możliwości. W dzisiejszym wpisie, przedstawiamy 15 zalet kuchni na wymiar.

Kuchnia na wymiar to marzenie wielu z nas, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają gotować i potrzebują kuchni w pełni dopasowanej do swoich ich potrzeb i przyzwyczajeń. Meble kuchenne na zamówienie to luksus, na który decyduje się coraz więcej osób, a to za sprawą ich wielu niewątpliwych zalet.

1. Zabudowa nietypowych pomieszczeń

Nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem dużej i kwadratowej lub prostokątnej kuchni, o równych ścianach. Urządzenie kuchni na poddaszu lub w pomieszczeniu posiadającym wiele wnęk i przeróżnych instalacji, z wykorzystaniem gotowych mebli sklepowych jest niemal niemożliwe. W najlepszym wypadku pozostanie nam sporo niewykorzystanej przestrzeni. W najgorszym, przez niestandardowy kształt kuchni, może nie zmieścić nam się lodówka albo zlew. W takim wypadku, jedynym sensownym rozwiązaniem będzie zamówienie kuchni na wymiar.

2. Ratunek dla małych kuchni

W przypadku małych kuchni nie trzeba wiele, aby całkowicie je zagracić i przytłoczyć ilością mebli. Nieodpowiednio dobrane materiały i kolorystyka mogą zaś sprawić, że praca i przebywanie w takiej kuchni będzie prawdziwym koszmarem.

Zobacz temat: Jak urządzić małą kuchnię? Aranżacja małej kuchni

3. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Problem optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, dotyczy nie tylko małych, ale również dużych kuchni. Rzadko kiedy, za pomocą gotowych mebli, uda nam się zabudować całą ścianę (lub ściany). Szpary, dziury i wolne przestrzenie nie tylko nie wyglądają dobrze, ale przede wszystkim, oznaczają utratę przestrzeni magazynowej. Zaletą kuchni na wymiar jest właśnie pełne zagospodarowanie wszystkich zakamarków i zrobienie z nich w pełni użytecznych szafek typu cargo, schowków i innych.

4. Dowolne wymiary i rodzaje szafek

Kolejną bardzo ważną zaletą kuchni na wymiar jest to, że mamy możliwość ustalenia czy dana szafka ma być wąska, szeroka, zawierać półki, czy szuflady. Daje nam to możliwość dopasowania wszystkich szafek do naszych potrzeb i przedmiotów, które zamierzamy w kuchni przechowywać.

5. Zabudowa wszystkich urządzeń AGD

Niezwykle ważną rzeczą jest również możliwość zabudowa różnych urządzeń AGD. Meble na wymiar pozwalają ukryć wiele sprzętów, które swoim stylem lub wyglądem, nie pasują do nowych mebli. Może to być np. pralka, zmywarka, kuchenka gazowa, piec, czy inne nieestetyczne urządzenia. Zabudowa pozwoli uniknąć psucia efektu wizualnego, a jednocześnie zapewni swobodnych dostęp do ukrytych urządzeń.

6. Możliwość zabudowy pod sam sufit

Zdarzają się sytuacje, gdy metraż naszej kuchni nie jest zbyt duży, za to duża jest liczba przedmiotów, które musimy w niej pomieścić. Rozwiązaniem tego problemu jest wysoka zabudowa szafek górnych, czyli aż po sam sufit. Dzięki temu wykorzystamy każdy centymetr wolnej przestrzeni i otrzymamy sporo dodatkowego miejsca.

7. Wybór rodzaju szafek górnych

Obecnie istnieje kilka rodzajów szafek górnych. Mogą to być tradycyjnie otwierane szafki z półkami, przeszklone witryny lub poziome, szerokie klapy. Wybierając meble kuchenne na wymiar, możemy wybrać takie szafki, które najbardziej odpowiadają nam stylem i funkcjonalnością.

8. Efektowne i użyteczne oświetlenie

Oświetlenie w kuchni jest ważne, nie tylko ze względów estetycznych, ale też czysto praktycznych. Zamawiając kuchnię na wymiar, sami decydujemy, w których miejscach potrzebujemy punktów świetlnych i jakiego typu powinny one być.

Zobacz temat: Prawidłowe oświetlenie w kuchni

9. Wygodne systemy

Na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które w znacznym stopniu podnoszą funkcjonalność kuchni. Możemy wybierać spośród systemów narożnych takich jak Le Mans czy Magic Corner, organizerów do szuflad, sortowników odpadów czy szuflad pod zlewozmywak.

10. Bezawaryjne szuflady

Kuchnie na wymiar są z reguły sporo droższe od gotowych, sklepowych zestawów. Wynika to z wyższej jakości zastosowanych materiałów i często zaawansowanych systemów prowadnic do szuflad. Przykładem takich szuflad są Tandembox Antaro i Legrabox firmy Blum. Szuflady te nie tylko wyglądają bardzo estetycznie i nowocześnie, ale przede wszystkim, cechują się niezawodnością oraz wysoką jakością ruchu, nawet przy dużym obciążeniu. O systemach cichego, delikatnego domykanie nie trzeba wspominać, gdyż jest to już standard w szufladach tego typu.

11. Indywidualny wygląd i charakter kuchni

Największą zaletą kuchni na wymiar jest to, że jej wygląd i charakter zależy tylko od nas samych. Oznacza to, że mamy wpływ na to jak nasza kuchnia będzie wyglądać i jakie będzie posiadała funkcjonalności. Mamy więc pewność, że będzie w 100% dopasowana do naszych potrzeb i stylu życia.

12. Dowolność w wyborze wszystkich elementów kuchni

Zamawiając meble kuchenne na wymiar, możemy zdecydować o każdym elemencie naszej przyszłej kuchni. Możemy wybrać kolor blatów, materiał i wzór frontów, rodzaj uchwytówoświetlenia, korpusy szafek, rodzaj szuflad i systemów otwierania szafek, czy nawet kolor pojedynczej szafki. Wszystko to sprawia, że stajemy się projektantami naszej wymarzonej kuchni, w której wszystko będzie takie, jakie chcemy.

13. Wyższa jakość

Meble sklepowe są produkowane masowo, fabrycznie, z nastawieniem na ograniczenie kosztów produkcji. Meble na wymiar są składane ręcznie, z należytą uwagą, tak aby każde zamówienie było w 100% dopracowane. Nie może więc tu być mowy o słabym wykonaniu i niedoróbkach.

14. Solidność i trwałość

Meble kuchenne tworzone na wymiar są również zdecydowanie bardziej solidne i trwałe od mebli sklepowych. Wynika to z lepszej jakości stosowanych materiałów, systemów prowadnic i okuć. Dzięki temu, meble i systemy są w większości przypadków bezawaryjne i będą nam służyć przez wiele długich lat.

15. Niestandardowe rozwiązania

Meble na zamówienie to również wiele niestandardowych rozwiązań, takich jak blat wchodzący w okno zamiast parapetu, nietypowe wymiary szafek, funkcjonalne szuflady pod zlewozmywakiem i piekarnikiem, czy wąskie wyciągi cargo.

Gdzie zamówić?

Wybierając meble kuchenne na wymiar, masz pewność, że Twoja przyszła kuchnia będzie odzwierciedleniem Twoich indywidualnych potrzeb i upodobań.

Zapraszamy do naszego studia mebli kuchennych w Szczecinie, gdzie przygotujemy bezpłatną wycenę oraz projekt i wizualizację. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej, galerii realizacji i profilu na Facebooku.

← Poprzedni post

Nowoczesna kuchnia w połysku - Aranżacje

Następny post →

Kuchnia drewniana - przykłady aranżacji


Warning: include(include/stopka-blog.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/15-zalet-kuchni-na-wymiar.html on line 144

Warning: include(include/stopka-blog.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/15-zalet-kuchni-na-wymiar.html on line 144

Warning: include(): Failed opening 'include/stopka-blog.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /blog/15-zalet-kuchni-na-wymiar.html on line 144