System narożny Magic Corner

System narożny Magic Corner

| 0 Komentarzy

Narożniki w kuchni to miejsca, które trudno jest zagospodarować w tradycyjny sposób. Rozwiązaniem tego problemu są systemy narożne, a jednym z nich jest system Magic Corner, któremu się dzisiaj przyjrzymy.

Szafki narożne są pojemne i bardzo głębokie, dzięki czemu mogą pomieścić sporo przedmiotów. Problemem jest jednak dostęp. Jak dostać się do przedmiotów przechowywanych w głębi szafki, gdy jest ona wypełniona po brzegi? Rozwiązaniem tego problemu może być system Magic Corner.

Magic Corner – zasada działania

Magic Corner to mechanizm przeznaczony do szafek narożnych, wyposażony w komplet czterech koszy. Sposób jego działania jest bardzo prosty. Ciągnąc za uchwyt frontu, wysuwamy przednie kosze poza obręb szafki, a w tym samym czasie, tylne kosze przesuwają się do przodu. Cały ruch odbywa się płynnie i gładko. Różne modele mogą różnić się sposobem otwierania, ale zasada działania pozostaje ta sama.

W zależności od modelu, Magic Corner może być wyposażony w komplet koszy drucianych lub z płenym dnem, a także w pneumatyczny hamulec i system dociągu, pomagający w cichym i delikatnym zamykaniu szafki. Nowością jest możliwość wysunięcia tylnych koszy na zewnątrz, na niezależnych prowadnicach z cichym domykaniem.

Zalety systemu Magic Corner

  • Do szafek o szerokości 450, 500 i 600 z frontem na zawiasach.
  • Łatwy dostęp do zawartości każdej półki.
  • Optymalne wykorzystanie trudno dostępnej przetrzeni narożnika.
  • Płynny i wygodny sposób otwierania.
  • Ciche domykanie.
  • Kilka wariantów do wyboru.

Wady systemu Magic Corner

  • Stosunkowo wysoka cena, podnosząca koszt całej kuchni.

Podsumowanie

Tradycyjna szafka narożna nie jest zbyt funkcjonalna, dlatego warto rozważyć wybór odpowiedniego systemu, który ułatwi nam pracę w kuchni. Jest to oczywiście koszt podnoszący końcową cenę kuchni, ale czy warto rezygnować z komfortu i wygody? Kuchnia to przecież inwestycja na lata, a im bardziej będzie funkcjonalna, tym większa będzie przyjemność płynąca z pracy i przebywania w takim pomieszczeniu.

Zobacz również:

Funkcjonalne narożniki w kuchni

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)