System narożny Magic Corner

Funkcjonalne narożniki w kuchni – Narożniki Kuchenne

| 0 Komentarzy

Nawet w najbardziej przestronnej kuchni istnieje problem odpowiedniego zagospodarowania trudno dostępnych przestrzeni, np. w szafkach narożnych. Rozwiązaniem tego problemu są nowoczesne systemy narożnikowe.

W każdej kuchni przechowuje się wiele akcesoriów i produktów spożywczych. Wszystkie te przedmioty wymagają odpowiedniej, dobrze zaplanowanej przestrzeni. W funkcjonalnej kuchni, rozmieszczenie zapasów i urządzeń nie może być bowiem przypadkowe. Karuzele, wysuwane półki i kosze, to rozwiązania, które pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń w szafkach narożnych.

Narożniki w nowoczesnej kuchni

Tradycyjne półki w szafkach narożnych są wyjątkowo niekomfortowe i uciążliwe. Dostęp do przedmiotów umieszczonych w najgłębszych zakamarkach szafki jest niestety bardzo utrudniony. Wkładanie i wyjmowanie z nich czegokolwiek, jest po prostu niewygodne i czasochłonne. Bez odpowiednich systemów, miejsce to rzadko będzie w pełni wykorzystane.

Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka ciekawych rozwiązań, które w znacznym stopniu poprawiają funkcjonalność szafki narożnej, a co za tym idzie, również całej kuchni. Wybór odpowiedniego mechanizmu zależy od wielkości i kształtu szafki narożnej, ale również od indywidualnych preferencji.

Półki obrotowe (karuzele)

Półki obrotowe to najtańsze rozwiązanie przeznaczone do szafek narożnych. Są one również coraz mniej popularne. Rozwiązanie to oferuje dwie okrągłe półki, umieszczone na pionowym drążku. Każdą z półek można obracać i regulować ich wysokość, dopasowując do wielkości naczyń. Karuzela może mieć kształt połówki koła, ¾ lub całego koła (ściętego w jednym miejscu) oraz dna druciane lub pełne. Wadą systemu jest mała płynność ruchu, brak hamulców i nie najlepsze wykorzystanie przestrzeni narożnika.

Tradycyjna półka obrotowa

Tradycyjna półka obrotowa

Obrotnica Revo firmy Peka

Obrotnica Revo firmy Peka

Kosze Magic Corner

Magic Corner to mechanizm wyposażony w komplet czterech koszy (drucianych lub z pełnym dnem), w którym front jest przymocowany do ramy. System ułatwia korzystanie z szafek narożnych poprzez wysuwanie ich zawartości. W trakcie otwierania szafki, przednie kosze wyjeżdżają na zewnątrz, a tylne przesuwają się w ich miejsce, umożliwiając łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów. Mechanizm może zostać dodatkowo wyposażony w hamulce, które zapewnią ciche i delikatne domykanie frontu.

System Narożny Magic Corner

System Narożny Magic Corner Peka

System Narożny Magic Corner Peka

System Narożny Magic Corner Peka

Systemy Le Mans

Półki Le Mans to estetyczny i nowoczesny system narożny, w którym każdą z półek możemy osobno wyciągnąć z szafki. Dopuszczalne obciążenie półki do 25 kg oraz specyficzny kształt sprawiają, że system idealnie nadaje się do przechowywania okrągłych i owalnych garnków czy talerzy. Efektowny wygląd, płynność ruchu i optymalne wykorzystanie przestrzeni szafki, to niewątpliwe zalety systemu Le Mans.

System narożny Le Mans do kuchni

System narożnikowy Le Mans Peka

System narożnikowy Le Mans do kuchni

System narożnikowy Le Mans Peka

Zlewozmywak w narożniku

Często spotykanym rozwiązaniem w małych kuchniach, jest zlewozmywak umieszczony w szafce narożnej. Górna część narożnika jest wtedy zajęta przez instalację wodną. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wysuwanych i obracanych sortowników na odpady, przeznaczonych właśnie do szafek narożnych. Nad selektorem możemy natomiast umieścić tradycyjną półkę, przeznaczoną np. na środki czystości.

Podsumowanie

Tradycyjna szafka narożna z pewnością nie jest zbyt funkcjonalna, dlatego warto rozważyć wybór odpowiedniego systemu, który ułatwi nam pracę w kuchni. Jest to oczywiście koszt podnoszący końcową cenę kuchni, ale czy warto rezygnować z komfortu i wygody? Kuchnia to przecież inwestycja na lata, a im bardziej będzie funkcjonalna, tym większa będzie przyjemność płynąca z pracy i przebywania w takim pomieszczeniu.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)