Elektryczne otwieranie frontów bez uchwytów

system elektrycznego wspomagania otwierania frontów firmy Blum

System elektrycznego wspomagania otwierania frontów (firmy Blum), nadaje się idealnie do mebli bez uchwytów, zarówno do zabudowy górnej jak i dolnej oraz urządzeń AGD. Użytkownik kuchni może w każdym momencie przerwać ruch otwierania i ma nad nim pełną kontrolę. W przypadku awarii zasilania wszystkie okucia są nadal w pełni sprawne, a otwieranie wciąż jest możliwe.

Zobacz na blogu: Elektryczne otwieranie szafek - hit czy kit?


Zalety frontów bez uchwytów

Korzyści dla użytkownika


Servo Drive zapewnia wygodną pracę w kuchni. Wystarczy delikatne dociśnięcie frontu by ten się otworzył. Naciśnięcie przycisku zamyka szafkę, nie musisz więc wysoko sięgać ani siłować się z cięzkim frontem.

System posiada zintegrowaną funkcję unikania kolizji, więc nie stuka i nie hałasuje oraz zamyka się cicho i delikatnie

Otwieranie i zamykanie frontu dotykiem

Otwieranie i zamykanie dotykiem

Delikatne naciśnięcie frontu wystarczy, by system aktywował jego unoszenie. Nawet duże i ciężkie fronty unoszą się płynnie i lekko. Aby zamknąć uniesiony front, wystarczy nacisnąć przycisk umieszczony w boku korpusu. Zamykanie przebiega delikatnie i cicho.

Bez użycia rąk

Musisz wyrzucić resztki jedzenia, ale masz zajęte ręce, a szuflada z koszem na śmieci jest zamknięta? Rozwiązaniem jest SERVO-DRIVE UNO. Wystarczy lekkie dotknięcie frontu łokciem lub kolanem, a szuflada otworzy się sama. Front pozostaje czysty, a wszystko trafia tam, gdzie powinno.

Fronty bez uchwytów

Sposób działania

Krótkie naciśnięcie frontu wystarczy, by szuflady lub szafki zostały automatycznie otwarte dzięki elektrycznemu wspomaganiu. Stwarza to większą swobodę obsługi i ruchu oraz wysoki komfort otwierania.

Sprzęty AGD bez uchwytów

Sprzęty AGD bez uchwytów

SERVO-DRIVE flex pozwala prosto i komfortowo korzystać z urządzeń do zabudowy (np. chłodziarka lub zmywarka), z frontami bez uchwytów.

Mechanizm samodomykania frontów bez uchwytów

Mechanizm samodomykania

Jeśli po uruchomieniu otwierania, drzwi nie zostaną dalej otwarte, jednostka magnetyczna z powrotem zamknie front. Dzięki temu mamy pewność, że drzwi nie pozostaną otwarte.

Ochrona przed opieraniem frontów bez uchwytów

Ochrona przed opieraniem

System SERVO-DRIVE flex rozróżnia krótkie naciśnięcie i długie opieranie się o front. Blokada zabezpiecza przed niezamierzonym uruchomieniem systemu.