organizery do szuflad kuchennych

Organizery do szuflad – Czyli wszystko na swoim miejscu

| 0 Komentarzy

Nowoczesna kuchnia musi być nie tylko piękna, ale również w pełni funkcjonalna. Oprócz prawidłowego rozmieszczenia mebli i urządzeń AGD, równie ważne jest odpowiednie wyposażenie szafek i szuflad. Tym razem prezentujemy przykłady organizerów do szuflad.

W każdej kuchni przechowujemy duże ilości sztućców, talerzy, garnków, czy produktów spożywczych, które trzeba w jakiś sposób rozmieścić. W przeciwnym wypadku skazujemy się na chaos i bałagan, a znalezienie potrzebnego przedmiotu może nam zająć bardzo dużo czasu. Aby tego uniknąć, warto wyposażyć szuflady w funkcjonalne organizery.

Wzorowa organizacja

Aby praca w kuchni była łatwa i przyjemna, wszystkie potrzebne przedmioty powinny być pod ręką. Sztućce, garnki i deska do krojenia muszą mieć swoje stałe miejsce. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego przemieszczania się i nerwowych poszukiwań. W tym celu stworzono specjalne organizery, czyli pojemniki, które po wstawieniu do szuflady, pozwalają przechowywać kuchenne przybory i produkty w uporządkowany i wygodny sposób. Pozwoli nam to beż odrywania wzroku od przygotowywanej potrawy, znaleźć to, czego w danej chwili potrzebujemy.

Chaos uporządkowany

Dzięki organizerom łatwiej będzie nam utrzymać porządek w kuchni, bo przedmioty nie będą zalegać na blacie, czy przesuwać się bezładnie z każdym otworzeniem szuflady. Poza tym, nowoczesne organizery są bardzo estetyczne, co dodatkowo pozwoli nam na poprawienie wyglądu szuflad i zrobi wrażenie na znajomych. Organizery są bowiem solidnie wykonane, estetyczne i łatwe w czyszczeniu.

Drewniany wkład na sztućce firmy Blum
Drewniany wkład na sztućce firmy Blum

Sztućce

Organizer na sztućce pozwala posegregować noże, łyżki i widelce, które będą łatwo dostępne i zawsze na swoim miejscu. Wyprofilowane przegródki lub regulowane podziałki, umożliwiają wygodne rozmieszczenie akcesoriów o różnym kształcie i rozmiarze. Jest podstawowy i niezbędny w każdej kuchni organizer, który bardzo ułatwia pracę w kuchni.

Profilowany wkład na sztućce Futura
Profilowany wkład na sztućce Futura

Garnki

Wysokie dolne szuflady są doskonałym miejscem na przechowywanie garnków, także tych dużych. Wysoki udźwig i pełen wysuw, pozwalają na swobodny dostęp do całej zawartości szuflady. Aby garnki nie przesuwały się podczas otwierania i zamykania szuflady, wystarczy zastosowań w niej praktyczną matę antypoślizgową. Dzięki temu garnki pozostaną na swoim miejscu, a sama mata wygląda estetycznie i jest łatwa w czyszczeniu.

Mata antypoślizgowa do szuflad kuchennych

Mata antypoślizgowa zapobiega przemieszczaniu się naczyń podczas ruchu szuflady

Organizery do szuflad kuchennych

System podziały wewnętrznego ułatwia przechowywanie przedmiotów różnej wielkości

Produkty spożywcze

W każdej kuchni przechowujemy wiele produktów spożywczych, które również powinny mieć swoje miejsce. Organizery umożliwiają zagospodarowanie dostępnej przestrzeni i utrzymanie w kuchni porządku. Jeśli nie posiadamy w kuchni typowej spiżarki (np. szafki typu „cargo”), najlepszym miejscem do przechowywania suchych produktów spożywczych będą szuflady. Do tego celu dedykowane są organizery w formie regulowanych przegródek. W każdej chwili możemy je przesunąć lub wyjąć i umieścić w innym miejscu, tak aby unieruchomić dany produkt.

Wygodne organizery do szuflad w kuchni
Regulowany system podziału wewnętrznego Ambialine firmy Blum

Słoiki

Przechowywanie słoików w kuchni jest częstym problemem. Wysokie i zbyt ciężkie by trzymać je w górnych szafkach, zazwyczaj lądują w szufladach. Jednak szuflada wyładowana takimi słoikami musi wytrzymać spory ciężar. Warto zatem wybierać sprawdzone modele szuflad, takie jak Tandembox firmy Blum, które wytrzymują ciężar 50-80 kg, bez pogarszania jakości ruchu. Szuflada nadal wysuwa się i zamyka płynnie i lekko. Wyposażeniem takiej szuflady powinna być mata antypoślizgowa, która utrzyma wszystkie słoiki w bezruchu, podczas wysuwania szuflady.

Talerze

Wyciąganie talerzy z wysokich szafek górnych nie jest specjalnie wygodne. Zwłaszcza jeśli jednorazowo musimy wyjąć ich kilka. Dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich w szufladzie. Odpowiednie organizery pozwolą przechowywać je w sposób wygodny i bezpieczny. Sprawdzą się tu zarówno regulowane uchwyty na talerze, jak i podziałka wypełniająca dno szuflady, do które wkładamy talerze pojedynczo. Ten ostatni jest najwygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy za każdym razem wyjmować wszystkich talerzy jakie mamy.

Podsumowanie

Czy bałagan w kuchni może być powodem do kłótni? Okazuje się, że tak. Badania przeprowadzone wśród polskich i europejskich rodzin sugerują, że nieporządek w kuchni bardzo frustruje domowników. Warto zatem tego uniknąć i zaopatrzyć się w wygodne organizery do szuflad, zwłaszcza, że możemy je zastosować w już istniejącej kuchni.

System podziału wewnętrznego

System podziału wewnętrznego

Regulowany uchwyt na talerze marki Blum

Regulowany uchwyt na talerze marki Blum

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)