Kuchnie na wymiar czy gotowe

Kuchnie na wymiar czy gotowe? Jakie meble do kuchni wybrać?

| 0 Komentarzy

Podczas urządzania domu jedną z najistotniejszych czynności jest dobór mebli. Każde pomieszczenie rządzi się swoimi prawami, w związku z czym ważne jest by przed dokonywaniem zagospodarowywania przestrzeni dokładnie zapoznać się z ofertami producentów bądź też postawić na meble wykonywane na wymiar. Co wybrać?

Jednym z trudniejszych do zaaranżowania pomieszczeń domowych jest kuchnia. To miejsce najczęściej odwiedzane przez domowników. To tu przygotowuje się posiłki i najczęściej się je spożywa. Tego rodzaju wnętrze musi więc być przede wszystkim funkcjonalne, po drugie – estetyczne, po trzecie – odpowiednio zorganizowane. Dobór mebli do kuchni nie jest więc sprawą łatwą. O wiele lepszym wyborem jest wykonywanie do tego pomieszczenia mebli na wymiar. Choć warto zapoznać się z wadami i zaletami obu rozwiązań.

Cechy gotowych mebli kuchennych

Meble kuchenne gotowe są użyteczne przede wszystkim w większych wnętrzach, posiadających standardowy format. Wynika to z faktu, iż przestrzeń nie musi być tu zabudowana w idealny sposób.

Zaletą mebli gotowych jest z pewnością ich bardziej przystępna cena. W ofercie producentów można także znaleźć zestawy, które można montować samodzielnie, co wpływa na kolejne obniżenie kosztów. Niewątpliwym plusem jest także krótszy czas oczekiwania na meble i możliwość stosunkowo łatwego demontażu, a także przewiezienia kompletu w inne miejsce np. gdy dochodzi do przeprowadzki.

Meble gotowe posiadają jedną zasadniczą wadę – ich wybór jest ograniczony. Kuchnia musi być dopasowana do aktualnej oferty producenta i nie ma możliwości dopasowania mebli do indywidualnych potrzeb oraz upodobań użytkownika.

Cechy mebli kuchennych wykonywanych na wymiar

Meble do kuchni wykonywane na wymiar sprawdzą się doskonale w pomieszczeniach mniejszych, gdzie liczy się zagospodarowanie każdego centymetra powierzchni. Nadają się również do nietypowych rodzajów kuchni np. na poddaszu.

Podejmując decyzję o zastosowaniu mebli kuchennych na zamówienie użytkownik ma przede wszystkim możliwość określenia co go interesuje. Wybiera się zarówno wymiar, jak i materiał, z którego będzie wykonana kuchnia. Osoba wykonująca projekt uwzględnia osobiste preferencje użytkownika, jego styl życia, indywidualne potrzeby. Można z nią ustalić wszystko, co tylko się tak naprawdę chce, a więc spełniać własne marzenia związane z aranżacją wnętrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać efekt naprawdę oryginalnej i niestandardowej kuchni.
Meble kuchenne na zamówienie to także pełna obsługa montażowa ze strony wykonawcy. Odpada więc kłopot związany z różnego rodzaju przeszkodami i stratą czasu. Wszystko bowiem wykonuje firma. Wiąże się to co prawda z wyższymi kosztami, jednak wpływa na jakość i wygodę całego zlecenia.

Kuchnie na wymiar dają możliwość improwizacji oraz niczym nieograniczonej wyobraźni. Chce się mieć meble w osobliwym kształcie lub oryginalnym kolorze – proszę bardzo, nic nie stoi na przeszkodzie. Kuchnia na wymiar to także wielkie pole do popisu dla projektantów i wykonawców. Ponadto podejmując decyzję o wyborze tej opcji należy pamiętać o tym, że tu wszystko można zmienić – gałki przy szafkach, dodatkowe półki, wieszaki na zioła. Jedynym warunkiem jest dobry i przemyślany projekt oraz pewność tego co chce się uzyskać. Jeżeli nie posiada się takich umiejętności ani chęci do stwarzania wymarzonego wnętrza, warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, którzy doradzą w kwestiach ergonomii, wygody, a nawet dopasowania mebli do ilości mieszkańców w danym domu.

Jeśli interesują Cię meble kuchenne na wymiar, sprawdź ofertę firmy Darex – Producenta Mebli Kuchennych na indywidualne zamówienie.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)