Warning: include(include/top.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/kuchnia-ze-sklepu-czy-na-wymiar.html on line 1

Warning: include(include/top.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/kuchnia-ze-sklepu-czy-na-wymiar.html on line 1

Warning: include(): Failed opening 'include/top.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /blog/kuchnia-ze-sklepu-czy-na-wymiar.html on line 1
Kuchnia ze sklepu czy na wymiar?
Warning: include(include/menu.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/kuchnia-ze-sklepu-czy-na-wymiar.html on line 19

Warning: include(include/menu.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/kuchnia-ze-sklepu-czy-na-wymiar.html on line 19

Warning: include(): Failed opening 'include/menu.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /blog/kuchnia-ze-sklepu-czy-na-wymiar.html on line 19

Kuchnia ze sklepu czy na wymiar?

Kuchnia ze sklepu czy na wymiar?

Urządzając dom lub mieszkanie stajemy często przed trudnym wyborem: jakie meble kuchenne wybrać, gotowe czy na wymiar? W tym artykule przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań.

Odpowiedź na postawione w temacie pytanie nie jest prosta, bowiem każda z opcji ma swoje wady i zalety. Wybór zależy od naszych potrzeb i upodobań, pomieszczenia jakim dysponujemy, a przede wszystkim od wielkości naszego budżetu.

Jeśli dysponujemy niedużym budżetem, a nasze pomieszczenie kuchenne jest duże, proste i w typowych wymiarach, możemy postawić na gotowe meble ze sklepu. Oczywiście, o ile nie zależy nam na idealnym dopasowaniu mebli do pomieszczenia i naszych potrzeb.

A co jeśli nasza kuchnia jest nietypowa, bardzo mała, wąska i podłużna, z nieregularnymi wnękami? W takim przypadku meble kuchenne na wymiar mogą okazać się jedynym rozsądnym wyborem. Tylko wtedy uda nam się w pełni wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Gotowe meble ze sklepu

Gotowe meble kuchenne to szafki, lub zestawy szafek o standardowych wymiarach, które mogą pasować do każdej kuchni. Mogą również nie pasować nigdzie, bowiem ich "typowe wymiary" sprawiają, że niewiele jest wnętrz, które udałoby się w pełni zabudować takimi meblami. Dziury i szpary, które pozostają w kuchni, nie wyglądają estetycznie, a co gorsza, oznaczają utratę możliwej do zagospodarowania przestrzeni. Adaptacja nie zawsze jest możliwa, a nawet jeśli, zazwyczaj nie wygląda to najlepiej.

Zalety mebli gotowych

Niewątpliwą zaletą gotowych mebli jest ich bardzo niska cena i łatwa dostępność. Możemy w ciągu jednego dnia udać się do sklepu, kupić kilka szafek i ustawić je w naszej kuchni. Szybkie i tanie rozwiązanie. Możemy je również bez problemu zdemontować i ustawić w innym mieszkaniu. Niestety na tym, zalety mebli gotowych się kończą.

Wady

Gotowe meble sprzedawane są zazwyczaj w zestawach. Możemy wybierać z aktualnej oferty producentów, często bardzo obszernej, ale nadal skierowanej do masowego odbiorcy. A przecież nie zawsze gust projektanta będzie pokrywał się z naszym. Nie wszystkie materiały lub kolory będą nam odpowiadać, a zastosowane rozwiązania mogą nie być dostosowane do naszych potrzeb i preferencji. W dodatku, gotowe zestawy zwykle są bezduszne i pozbawione indywidualnego charakteru.

Największą wadą kuchni gotowych jest zdecydowanie mniejsza elastyczność. Jesteśmy zmuszeni wybierać spośród gotowych szafek, co w niektórych przypadkach całkowicie uniemożliwia zabudowanie nietypowego pomieszczenia. Dodatkowo jakość takich mebli, ich systemów i okuć jest na bardzo niskim poziomie. Są to elementy, na których producenci zawsze oszczędzają. Jeśli meble są bardzo tanie, nie mogą być dobrej jakości i trwałe.

Meble kuchenne na wymiar

W przypadku mebli kuchennych na wymiar ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia... i oczywiście zasobność portfela. Ceny mogą się bardzo różnić. Zależą bowiem od wielkości naszej kuchni oraz wybranych materiałów i systemów wyposażenia. Trzeba jednak jasno powiedzieć, kuchnia na wymiar to zdecydowanie większy wydatek niż gotowe meble ze sklepu.

Zobacz temat: Ile kosztują meble kuchenne na wymiar?

Kuchnia na wymiar
Więcej zdjęć oraz informacji o kuchni

Idealne dopasowanie

Gdy decydujemy się na meble na wymiar, stoi przed nami spore wyzwanie. Teraz to my sami musimy zaplanować każdy element naszej kuchni. A mamy z czego wybierać, bo liczba dostępnych materiałów, wzorów i kolorów jest naprawdę imponująca. Np. w ofercie firmy Darex możemy wybierać spośród ponad 350 wzorów blatów kuchennych oraz kilkuset modeli i kolorów frontów meblowych. Do tego dochodzą rozmaite systemy ułatwiające pracę w kuchni, takie jak np. kosze cargo, systemy narożnikowe, funkcjonalne szuflady, bezuchwytowe systemy otwierania i wiele wiele innych. I to wszystko w różnych przedziałach cenowych.

Jeśli nie potrafimy lub nie chcemy sami projektować naszej kuchni, skorzystajmy z pomocy doświadczonych projektantów, którzy zaproponują rozwiązania odpowiednie do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Szuflada pod zlewozmywak
Szuflada pod zlewozmywak
System podziału wewnętrznego Ambialine
System podziału wewnętrznego Ambialine

Niestandardowe rozwiązania

Meble kuchenne na wymiar to także wiele niestandardowych rozwiązań, takich jak: blat wchodzący w okno zamiast parapetu, podwyższone szafki, wygodne szuflady pod zlewozmywakiem, czy całkowite zabudowy kłopotliwej wnęki. Meble na wymiar idealnie sprawdzają się zwłaszcza w małych i nietypowych pomieszczeniach, gdzie liczy się optymalne wykorzystanie każdego centymetra.

System narożny Le Mans
System narożny Le Mans
System narożny Magic Corner
System narożny Magic Corner

Wysoka trwałość

Meble tworzone na zamówienie są zdecydowanie solidniejsze od tych produkowanych seryjnie. Wykorzystywane w nich okucia i systemy są w większości przypadków bezawaryjne. Oznacza to, że takie meble będą nam służyć przez wiele długich lat.

Odpowiedni wykonawca

Decydując się na zamówienie mebli kuchennych na wymiar, powinniśmy starannie wybrać odpowiedniego wykonawcę. Najlepiej doświadczonego, z wyrobioną renomą, który może pochwalić się wieloma realizacjami. Warto popytać znajomych i rodzinę, a także poszukać informacji w Internecie. Szczególnie zwróćmy uwagę na terminowość danej firmy. Na meble kuchenne na wymiar musimy czekać zazwyczaj kilka tygodni, a termin wykonania mebli powinien zostać jasno określony w umowie.

Pomiar, projekt, transport i montaż

Zamówienie kuchni na wymiar wiąże się z pełną obsługą ze strony wykonawcy. Oznacza to, że otrzymamy profesjonalny projekt, pomiar pomieszczenia, a także transport i montaż mebli.

Co wybrać?

Jeśli lubimy gotować, a w kuchni spędzamy sporo czasu - wybór wydaje się oczywisty. Potrzebujemy kuchni w pełni dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb, a rozmieszczenie wszystkich elementów wyposażenia, musi być podporządkowane naszym przyzwyczajeniom. Gdybyśmy wybrali gotowe meble ze sklepu, musielibyśmy się pogodzić z najbardziej standardowymi rozwiązaniami.

Gdy przygotowujemy mieszkanie lub dom naszych marzeń, oszczędzanie na kuchni, jest zdecydowanie złym pomysłem. Kuchnia to serce domu, w którym każdego dnia będziemy spędzali sporo czasu. Jeśli nie będzie nam się podobała, będzie niewygodna, czy kiepsko wykończona i dopasowana, przebywanie i praca w niej będą męczące i nielubiane.

Eleganckie i trwałe uchwyty
Eleganckie i trwałe uchwyty
Głęboka szuflada pod Piekarnik
Głęboka szuflada pod Piekarnik

Czy warto inwestować w meble kuchenne na wymiar?

Na idealnie wyposażoną kuchnię na wymiar wydamy zdecydowanie więcej niż na meble gotowe, ale dzięki temu zapewnimy sobie wysoki komfort, nawet na dziesiątki lat. Meble na zamówienie posiadają niepowtarzalny charakter, są funkcjonalne i idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Dodatkowo podwyższają standard mieszkania lub domu i są oznaką statusu społecznego.

Kuchnia na wymiar od firmy Darex

Jesteśmy niezależnym producentem mebli kuchennych ze Szczecina. Działamy na rynku od 14 lat i w tym czasie wykonaliśmy ponad 2000 kuchni na wymiar. Oferujemy montaż naszych mebli na terenie całego województwa zachodniopomorskiego i w Berlinie. Nasze kuchnie cieszą się wielką popularnością również w Niemczech, Szwecji i Norwegii, do których nasi Klienci zabierają nasze meble i montują we własnym zakresie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszego studia mebli w Szczecinie, gdzie można otrzymać bezpłatną wycenę kuchni na wymiar.

← Poprzedni post

Kuchnia w czerni i bieli

Następny post →

Jak urządzić dużą kuchnię?


Warning: include(include/stopka-blog.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/kuchnia-ze-sklepu-czy-na-wymiar.html on line 164

Warning: include(include/stopka-blog.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/kuchnia-ze-sklepu-czy-na-wymiar.html on line 164

Warning: include(): Failed opening 'include/stopka-blog.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /blog/kuchnia-ze-sklepu-czy-na-wymiar.html on line 164