Fronty akrylowe do kuchni

Fronty akrylowe do kuchni

| 0 Komentarzy

Fronty akrylowe zyskują coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, bowiem charakteryzują się one wysokim połyskiem i przypominają fronty lakierowane, choć są od nich zdecydowanie bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia.

Fronty akrylowe wykonane są z płyty MDF i pokryte powłoką akrylową w wysokim połysku o grubości ok 1 mm. Efektem tego jest połysk, gwarantujący wysokie odbicie światła, a dodatkowo charakteryzujący się zwiększoną wytrzymałością na zarysowania. Są również łatwe w czyszczeniu. Całkowita grubość frontu wynosi 18 mm, a krawędzie frontów mogą być wykończone okleiną w tym samym kolorze, obrzeżem aluminiowym lub w dwóch kolorach. Fronty te cechują się wysokim współczynnikiem połysku, dzięki czemu wyglądają bardzo elegancko.

Odporne i trwałe

Fronty akrylowe posiadają znaczną wytrzymałość na zarysowania i uderzenia oraz są odporne na promieniowanie UV, co zapewnia trwałość koloru. Są zdecydowanie bardziej odporne od frontów lakierowanych i nie widać na nich śladów palców. W trakcie transportu i montażu fronty akrylowe pokryte są specjalną folią ochronną. Po zdjęciu folii ochronnej powierzchnia akrylu jest jeszcze miękka i może się rysować. W związku z tym pierwsze 24 godziny nie powinno się czyścić frontów, ponieważ w tym czasie następuje ostateczne utwardzenie się frontów. Proces utwardzenia powierzchni może trwać nawet do 7 dni. Odporność akrylu na zarysowania jest wyższa niż frontów lakierowanych.

Do każdego wnętrza

Wysoki połysk to bardzo uniwersalny materiał, który sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w meblach łazienkowych lub pokojowych. Głębia wysokiego połysku optycznie powiększa pomieszczenie i nieznacznie je rozjaśnia. Cena tych frontów jest akrylowych jest zbliżona do kosztu frontów lakierowanych.

Zobacz galerię frontów akrylowych

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)