Warning: include(include/top.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/9-bledow-w-aranzacji-kuchni.html on line 1

Warning: include(include/top.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/9-bledow-w-aranzacji-kuchni.html on line 1

Warning: include(): Failed opening 'include/top.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /blog/9-bledow-w-aranzacji-kuchni.html on line 1
9 najczęściej popełnianych błędów w aranżacji kuchni
Warning: include(include/menu.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/9-bledow-w-aranzacji-kuchni.html on line 19

Warning: include(include/menu.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/9-bledow-w-aranzacji-kuchni.html on line 19

Warning: include(): Failed opening 'include/menu.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /blog/9-bledow-w-aranzacji-kuchni.html on line 19

9 najczęściej popełnianych błędów w aranżacji kuchni

9 najczęściej popełnianych błędów w aranżacji kuchni

Największą zaletą kuchni na wymiar jest duża swoboda w jej aranżacji. Możemy zaprojektować ją dokładnie tak jak chcemy. Nie warto jednak forsować rozwiązań, które później mogą okazać koszmarem. Tym razem podpowiadamy czego lepiej nie robić i jak uniknąć błędów podczas aranżacji kuchni.

Mogłoby się wydawać, że urządzanie kuchni jest proste, łatwe i przyjemne. Zamawiając meble kuchenne na wymiar, przedstawiamy naszą wizję projektantowi i często bronimy naszych pomysłów, zazwyczaj podpatrzonych w innych realizacjach. Nie zawsze to się jednak opłaca. Bez względu na to czy kuchnia jest mała czy duża, każde wnętrze jest inne i posiada swoje własne, indywidualne cechy. Każda kuchnia powinna być estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Musi spełniać zasady ergonomii, aby praca w niej była łatwa i przyjemna, a nie ciężka i męcząca.

Pamiętajmy aby przed przystąpieniem do aranżacji, dobrze wszystko zaplanować i wystrzegać się wymienionych poniżej błędów:

1. Zbyt niskie blaty

Standardowa wysokość blatów kuchennych wynosi 85 cm. W większości przypadków, wysokość ta sprawdza się doskonale, ale dla osób o wzroście 180 cm lub więcej, praca na takich blatach może być już męcząca. W takim wypadku warto zastanowić się nad podniesieniem ich np. do wysokości 90 cm.

2. Mało miejsca obok zlewozmywaka

Brak lub niewystarczająca ilość miejsca pomiędzy zlewozmywakiem, a lodówką czy kuchenką, znacznie utrudnia pracę w kuchni. Planując układ naszej kuchni, musimy pamiętać o odpowiedniej ilości miejsca do pracy, czyli wygodnego przygotowywania posiłków i odkładania gotowych potraw.

3. Zbyt duże odległości między urządzeniami AGD

Jest to częsty problem dużych kuchni. Odległości pomiędzy lodówką, zlewozmywakiem i kuchenką nie powinny być zbyt duże, ponieważ codzienne gotowanie szybko stanie się męczące, a my sporo się nachodzimy.

Zobacz temat: Jak urządzić dużą kuchnię?

4. Kuchenka i zlew przy przeciwległych ścianach

Zlewozmywak przy jednej ścianie, a kuchenka po drugiej stronie? Takie rozwiązanie jest bardzo niewygodne, a do tego niebezpieczne. Przenoszenie garnka z palnika do zlewozmywaka powinno odbywać się nad blatem.

5. Zbyt ciasno

Funkcjonalna kuchnia musi umożliwiać szybkie i bezproblemowe poruszanie się i przygotowywanie posiłków. Warto zatem zachować umiar i zastanowić się nad tym, co na prawdę jest nam w kuchni niezbędne. Jest to szczególnie ważne w małych kuchniach, w których liczy się każdy centymetr.

Zobacz temat: Jak urządzić małą kuchnię? Aranżacja małej kuchni

6. Nieodpowiednie oświetlenie

Oświetlenie w kuchni jest niezwykle ważne, ponieważ umożliwia nam swobodną pracę nawet wtedy, gdy za oknem robi się ciemno. Jednak błędne rozmieszenie źródeł światła, przyniesie nam więcej szkody niż pożytku. Światło rażące nas w oczy lub zlokalizowane za plecami, które spowoduje pojawienie się cieni na blacie, to najczęstsze błędy w planowaniu oświetlenia w kuchni.

Zobacz temat: Prawidłowe oświetlenie w kuchni

7. Niefunkcjonalne szafki

Planując układ kuchni powinniśmy dokładnie wiedzieć jakie przedmioty będziemy w niej przechowywać. Tradycyjne szafki nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem i warto rozważyć również zastosowanie w kuchni szuflad i systemów cargo.

8. Niedopasowane style

Problem najczęściej występujący w kuchniach otwartych na salon, w których styl kuchni zdecydowanie odbiega (i gryzie się) od wystroju reszty domu lub mieszkania. Także w obrębie samej kuchni, połączenie wyraźnie klasycznych dekoracji z nowoczesnymi meblami nie będzie wyglądało zbyt dobrze.

9. Ciemne meble

Meble w ciemnych kolorach wyglądają elegancko i dostojnie, ale pochłaniają również światło i optycznie pomniejszają pomieszczenie. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w przypadku małych kuchni, w których ciemne meble mogą wyglądać ciężko i przytłaczająco.

Jak uniknąć błędów?

Szczegółowy i dokładnie przemyślany plan, pozwoli nam uniknąć wielu błędów, które później mogą okazać się dla nas utrapieniem. Meble kuchenne na wymiar to inwestycja na lata, dlatego warto zaprojektować i zrealizować je dobrze za pierwszym razem, aby uniknąć późniejszych kosztów i przeróbek.

Zapraszamy do naszego studia mebli w Szczecinie, gdzie przygotujemy bezpłatną wycenę oraz projekt Twojej przyszłej kuchni.

← Poprzedni post

Kuchnia z wyspą - przykłady aranżacji

Następny post →

Kuchnia w mocnych barwach - Kolorowe meble kuchenne


Warning: include(include/stopka-blog.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/9-bledow-w-aranzacji-kuchni.html on line 134

Warning: include(include/stopka-blog.php): failed to open stream: No such file or directory in /blog/9-bledow-w-aranzacji-kuchni.html on line 134

Warning: include(): Failed opening 'include/stopka-blog.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /blog/9-bledow-w-aranzacji-kuchni.html on line 134