Kuchnia dla pary - jak ją urządzić?

Kuchnia dla pary – jak ją urządzić?

| 0 Komentarzy

Dwoje ludzi to dwie różne osobowości, różne potrzeby, gusta i przyzwyczajenia. Jak to wszystko pogodzić, znaleźć kompromis i urządzić funkcjonalną i estetyczną kuchnię dla pary?

Kuchnia dla dwojga nie musi być koniecznie duża i bogato wyposażona. Ważne jednak aby była praktyczna, a praca w niej była łatwa oraz intuicyjna. Jej funkcjonalność musi być przede wszystkim dopasowana do stylu życia domowników. Inaczej zaplanujemy kuchnię dla pary, która lubi razem gotować, a inaczej dla ludzi, którzy stołują się głównie poza domem. Warto jednak pomyśleć nad małym stolikiem, który pozwoli wspólnie wypić poranną kawę czy zjeść romantyczną kolację.

Sztuka kompromisu

Projektując kuchnię dla pary, projektant stoi przed niezwykle trudnym zadaniem. Musi stworzyć funkcjonalne i estetyczne wnętrze, w którym można będzie dostrzec osobowość każdego z domowników, a jednocześnie nie będzie ono chaotycznym koszmarkiem. Z drugiej jednak strony, odmienne gusta i potrzeby sprawiają, że każda taka kuchnia będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Najważniejsze aby każdy z domowników czuł się w niej dobrze. To zazwyczaj wymaga od pary pewnych kompromisów.

Silne osobowości

Kuchnia dla dwojga to konieczność uwzględnienia potrzeb i przyzwyczajeń każdego z domowników, a także pogodzenia charakterów obu stron. A to niełatwe zadanie. Często spotykaną sytuacją, jest wyraźna dominacja jednej osoby (zazwyczaj kobiety). Jest to osoba, która będzie głównym użytkownikiem kuchni, w związku z czym, rości sobie prawo do decydowania o wszystkich jej elementach. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego czy przygotowywaniem posiłków zajmuje się jedna czy dwie osoby, nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której druga osoba będzie czuła się w kuchni nieswojo lub po prostu źle. Człowiek niechętnie utożsamia się z domem, w którego aranżacji nie mógł uczestniczyć.

Z myślą o przyszłości

Osoby żyjące w parach to zazwyczaj ludzie młodzi, będący na początku swojej życiowej drogi. Dlatego kuchnia (jak i całe wnętrze) powinno być w miarę możliwości uniwersalne i przygotowane na rozwój, w nieokreślonym jeszcze kierunku. Bez względu na to czy para będzie chciała w przyszłości założyć rodzinę lub kupić większe mieszkanie (a obecne wynająć), aranżacja kuchni powinna być jak najbardziej elastyczna.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)